31 Mayıs 2013 Cuma

Arşivimden seçtiklerim

Bu modelleri 2006 yılında internetten bulup CD'lere kaydetmişim.Dile kolay kaç yıl geçmiş, arşivimi bir karıştırayım dedim, bunlar çıktı. Daha benim arşivde ne modeller var da üşeniyorum tek tek CD'lere  bakmaya ,gözümün önünde durması lazım. Topkapı sarayı arşivleri gibi pek geniş canım,  hangi birine bakam!!!  Zaten bir de CD'lerin kendi kendine bozulması var,  o kadar uğraş kaydet beğendiğin modeli ,sonra CD' yi laptop okumasın  olacak iş mi yaa!!!:)
 Kot ve dantelin uyumundan oluşan etekleri çok beğeniyorum ben hala ,2006 yılından beri zevkim erozyona  uğramamış hayret !!Bu modeller şu an internette muhtemelen yoktur, tek kaynak ben oluyorum bu durumda.

29 Mayıs 2013 Çarşamba

Dağ dağa kavuşmaz, Kaş ve izmir kavuşur !


    
Kaş'dan uçup geldiler
           Blog dostlarım arasında özel yeri olan insanlardan biriyle daha  yolum İzmir de kesişti. Hem de en imkansız gibi görünen bir yol kesişmesi. O  Kaş'da ben İzmir' de nasıl yanyana geliriz diye düşünürken, bir tatlı gezinin yolu İzmir'den geçti ve ben pazen güzeli elf kızım dediğim cesur Gonca ile buluştum.Cesur demem boşa değil ,kısa zamana sığdırdığımız sohbetin sonunda  cesaretinden emin oldum canım :)
Gonca ile üç konu üzerinde dileklerimiz var, yani dünya için önemsiz bizim gibi blog sakinleri için mühim dilekler lütfen yani :)
1- sevdiğimiz bir şal modeli var ,birgün karşımıza çıksa da alsak
2- eski pazen desenleri gibi bir çok pazen deseni piyasaya çıksın ve pazen hem ucuz hem çift en olsun. sarı ,turuncu, yeşil pazenler olsun......renk sınırı olmasın kısacası
3-gittiğimiz her pazarda ucuz  kumaş pazarı olsun
evet bu üç dilek üzerinde yoğunlaşıp düşünce gücüyle isteklerimizin gerçekleşmesini bekliyoruz.
Gonca ile doğum günümüz  de aynı ,ama kesinlikle fobilerimiz  aynı değil.Mesela ben yılan görsem tırsarım Gonca, yılana şirin diyor yahuu !!  Hatta yılan desenini etamin deseni diye işleyecek kadar yani.
Gonca'nın sıradışı elf kıyafetlerini ve pazenden diktiği kıyafetleri görmek istiyorsanız bloguna bir bakın derim. Hele burada yayınladığım şal desenli elbise inanılmaz beğeniliyor çok da talep görüyor.Tabii bu buluşmanın diğer en tatlı yanı da kırpık saçlı prensle karşılaşmam oldu. Kim bu kırpık saçlı prens diye merak edenler bir araştırın bakalım söylemeyecem azıcık gizem yapayım :) Araştıran bulur kim bu kırpık saçlı prens ?
Gonca yani blog ismiyle ornitorenk  handmade çok enerjik, çok cesur, çok güzel bir anne, çok özel ,iyi kalpli, kütürlü , dünyada olup bitenlere çok duyarlı bir insan. Bu özel insanla iyi ki yolum kesişti.
Kısa zamana da  bir kemeraltı çarşısı turu sığdırdık. Daha geniş zamanlarda buluşmak üzere inşallah :)


28 Mayıs 2013 Salı

EEE Yine Tunik !!!
Bu tuniğin kumaşı teee Ankara'dan gelmişti ,dikilmeyi bekliyordu bir köşede, ve nihayet dikilip giyildi ,rüzgarlı bir günde fotoğraf çektirilmeye çalışıldı ve rüzgarlı fotolardan yalnız birinde karar kılındı ve yayına alındı. Ve sonuç !!Obi kemerli canım kırmızı tuniğim !!

19 Mayıs 2013 Pazar

Dantelli şifonlu asimetrik tunik

Şifon kumaş ve dantelin kombinlenmesinden oluşmuş, uzun, asimetrik etekleri olan tuniğim  bitti !!!.Aslında uzun süre önce bitti de fotoğraflama işi için ertelendi durdu  insan içine çıkma günü .Keşke çıkmasaymış da denilebilir tabii !!
Üzerimde fotağraflayabildiğim yalnız  iki kare var. Birisini annem çekti, ki çektiklerinden yalnız bir kare kullanabildim.Fotoğraf mekinesini viraja girmiş otobüs şöförünün direksiyon tutması  gibi eğik tuttuğu için asimetrik tuniğe asimetrik fotoğraflar çekmiş oldu annem. Bu kadar asimetri ,simetri hastası yapar adamı diyerekten halk sağlığını da düşünerek o fotoğrafları karantina bölgesine attım, yani yok ettim. Tek sağ kalan bu iki kare.

4 Mayıs 2013 Cumartesi

Elbise Değil Sanat Eseri !!


Bu muhteşem işçilik örneği elbise  sadece bir kez giyilmek için yapılıyor.  İlham verici bir tasarım !! Her  detayı hayranlık verici bir işçilik örneği.
Bu kadar yetenekli olmak, işinde bu kadar iyi olmak çok güzel bir duygu olmalı. Darısı başıma zor olsa da!!!!